Hanácký skřivan 2015

14.03.2015 08:00

Pěvecká soutěž v populárním zpěvu Hanácký skřivan 2015

Reprezentace sólistů z pěveckého sboru Skřivánek na regionální soutěži v Prostějově

Sobota 14. března patřila v Prostějově všem populárním zpěvákům a zpěváčkům. Do H-clubu na Wolkerově ulici se letos sjel rekordní počet zájemců. Porota si vyslechla téměř  60 písní v různých  kategoriích od 4 - 15 let v sólovém podání a následně i dua a tria. Ředitel soutěže – Ing. Bohumil Moudrý si XVII. ročník pěvecké soutěže Hanácký skřivan velice pochvaloval, jelikož tu zazněly skvělé výkony – některé  až na profesionální úrovni. Hodnotila se nejen čistota zpěvu, ale i zpracování písně, uvolněný projev na jevišti a práce s mikrofonem.
Mezi dětmi jsou vidět velké rozdíly. Někteří byli na pódiu jako doma, některým  to pokazila tréma, dokonce ukápla i slzička. No, zpívejte před plným sálem ( cca 100 lidí ), před porotou, paní místoprimátorkou Mgr. Ivanou Hamerkovou a ve spleti mikrofonů, videokamer a fotoreportérů! Mezi našimi Skřivánky byli i nováčci, kteří se soutěže zúčastnili poprvé, takže to letos šli teprve „okouknout“, aby věděli, jak to tam vypadá a co se od nich čeká. Vždyť žádný učený z nebe nespadl! Dá se na sobě hodně „makat“ a posunout se vždy o něco výš. Hlavně člověk musí chtít! Samozřejmě, že to mají jednodušší ti, kteří dostali sluch a hlas takříkajíc od Boha a rodičů!
Sešlo se tam spousta talentů z Olomoucka, Brněnska, Prostějovska … nebylo jednoduché si měřit s některými síly. Především s těmi, kteří chodí do školy populárního zpěvu, zpívají na mikrofon „denně“ a platí za to velké peníze. Na rozdíl od nás, kteří to děláme po sboru, o přestávkách, volných hodinách – pro radost a zadarmo. Přesto porota vyzdvihla naše nejlepší zpěváky, u kterých zaznamenala od minula velké pokroky. Jsou to: Tereza Kvapilová, Lenka Heráková a Tomáš Litera. Na stupně vítězů se však podařilo ve velké konkurenci letos dosáhnout pouze Tomáši Literovi, který získal II. místo.
Chtěla bych pochválit všechny děti, které se zúčastnili této soutěže. Byla to dřina naučit se a naučit 23 sólových písní a duet! To mi věřte! A není vždycky důležité vyhrát, ale zúčastnit se! U spousty dětí jde o to – zbavit se trémy a „ozpívat se“. A tím, že si budeme jen zpívat ve třídě sami pro sebe, se neposuneme!
A tady jsou jména našich Skřivánků, ale i našich hostů z MŠ Němčice, kteří jsou také velmi dobře vedeni svojí paní ředitelkou Martinou Luběnovou:
Jan Herák ( MŠ ) , Jakub Kvapil ( MŠ ),  Miroslav Oplocký , Tereza Kovářová, Veronika Oulehlová, Lenka Kubová, Adéla Řeholková, Dominik Majer, Ema Kačírková, Michal Vrána, Tomáš Litera, Lenka Heráková, Veronika Novotná, Tereza Kvapilová, Tamara Čurejová a Zuzana Kvíčalová.
Velké díky patří dětem, rodičům, POŠ ( SRPŠ), nahrávacímu studiu Deltaphon a naší paní ředitelce Haně Matuškové za to, že  podporuje náš pěvecký sbor Skřivánek a umožňuje dětem zpívat i sólově na soutěžích, na kterých si každoročně velice dobře vedeme.
                                                                                                           
                                                                                                       Za Skřivánky  Mgr. Lenka Literová

_______________________________________________________________________________________________________________

Dobrý den, milí rodiče :-)
Přikládáme Vám nabídky tradičních prostějovských pěveckých soutěží od p. Moudrého, do kterých  můžete přihlásit svoje dítě, ale i sebe.
Pokud máte zájem, začněte už s výběrem a nácvikem oblíbené písně nebo ,,oprašte něco starého". Předem ale zjistěte, jestli na to existuje hudební podklad nebo kontaktujte mě nebo našeho manažera Michala Lenerta (lubrika: kontakty).

Letos jsou soutěže o měsíc dřív a na jiném místě ( v H-clubu na Wolkerově ulici ). Zpívající rodina má zazpívat aspoň 3 písně! 

S některými dětmi už ve Skřivánku nacvičujeme, ostatní už mají na čase. Není to však povinné, ale je to zajisté pro děti velká zkušenost a zážitek zazpívat si píseň s hudebním podkladem na mikrofon před porotou. 

Zájemcům pak pošlu bližší informace. Dle potřeby mě kontaktujte mailem nebo na tel. 737 928 171. Těšíme se :-)                                                                                          

                                                      S pozdravem    
                                                                   Lenka Literová a pěvecký sbor Skřivánek ZŠ Němčice n.H.

 

Kontakt

Pěvecký sbor Skřivánek Základní škola Němčice n/H Tyršova 360
798 27, Němčice nad Hanou
Mgr. Lenka Literová
tel. 737 928 171

Michal LENERT
tel. 739 662 713

skrivaneksbor@seznam.cz